Kohalikud valimised 2017

Kui Sina ei tegele poliitikaga, siis tegeleb poliitika Sinuga. 15. oktoober 2017 on kohaliku omavalitsuste volikogude valimised.

Olen otsustanud valimistel kandideerida ja teha seda jälle teistmoodi kui teised kandidaadid. Suurem osa minu valimiskampaaniast toimub selle veebilehe ehk virtuaalpoliitika kaudu. Mind ei näe üheski valimispunktis nänni jagamas ega ühelgi välireklaami plakatil.

Minu kampaanial on 2 eesmärki:

  1. Informeerida inimesi Eesti valimissüsteemi võludest ja valudest ehk sellest kuidas juba täna poliitika Sinuga tegeleb.
  2. Saada valituks Tallinna Linnavolikokku, et kogu süsteemi järgmised 4 aastat veel aktiivsemalt kajastada.

2015. aastal kandideerisin Riigikogu valimistel. Sain toona oma blogile üle 10 000 unikaalse vaatamise, kuid kesklinnast 95 häält. Ka nendel valimistel soovin vähemalt esimese eesmärgi ära täita.

2015 lubasin, et kui saan Riigikokku valituks, siis järgmise 4. aasta jooksul loosin iga kuu oma toetajate (NB: mitte valijate) vahel iga kuu välja Riigikogu liikme palga. Oleksin elanud ära kuluhüvitistest, mis on endiselt suurem kui keskmine palk. #Sotside peakontorist sain mitu kurja kirja, et miks selline tüüp meil üldse kandideerib, kuid keegi ei saanud mind ka erakonnast välja visata või nimekirjast maha tõmmata. Sest ma ei ole SDE erakonna liige. Paraku jäi kampaania lahjaks, sest meedia ei võtnud teemat üles, kuid vähemalt DELFI Virtuaalse Riigikogu valmised võitis Reigo Kimmel. Keegi Taavi Rõivas oli teine.

virutaalne-riigikogu

2017 ei luba ma oma palka ära jagada, sest ma isegi ei tea, kas ja kuipalju volikogu liige üldse palka saab.

Nendel valimistel luban ma “tsirkust ja leiba”, kui täpne olla, siis kogu selle tsirkuse ja leivajagamise kajastamist, mis Tallinna Linnavolikogus toimub.